Quity – milující ovčácké štěňátko


pohlaví

7 měsíců

41 cm

17.5 kg

čip

nekastrován

Boží, tvárný, učenlivý, stoprocentně zamilovaný do člověka a spolupráce s ním. Takový je náš sladký Quity. Nenechte se zmást, jedná se o štěně se vším, co k tomu patří. Potřebuje hodně práce a výcviku, ale spolupráce s ním je velká radost. Je velmi vnímavý a nasává dobré způsoby a chování rychlostí blesku. Snaží se dodržovat hygienické návyky, váží si svého pelíšku, ale takový plyšák dostane, co proto, stejně jako ukořistěná bota. S jeho láskou k člověku souvisí to, že není rád sám. Samota ho trápí a umí velmi důrazně naříkat. Potřebuje rodinu, která na něj bude mít z počátku hodně času. Postupně a s trpělivostí mu pomůže odbourat jeho separační úzkost. Na vodítku chodí krásně, uvolněně a po nějakém tom skákání ze začátku je to úžasný parťák do lesa i do města. Neřeší dění kolem, krásně se soustředí na svého pána. Jen lidé ho zajímají a chtěl by se jít pomazlit s každým, kdo projde okolo.

Hledá rodinu, která je připravena na pořízení štěněte a která ví, jaké množství práce a úsilí to obnáší. Rodinu, která je aktivní a chce psa, který bude s nimi většinu dne, bude jezdit na výlety i dovolené. Po troše práce by z něj byl i skvělý office-dog, takový neprofesionální canisterapeut s trochu větší dávkou energie. :-) Nový domov může mít v bytě i domě, avšak výhradně uvnitř, a případné ratolesti mu budou prima parťáky, pokud se umí správně chovat k pejskům. Má krásný vztah k jiným psům a mohl by do adopce k psímu bráškovi nebo kastrované sestřičce. Očekáváme i bezproblémové seznamování s jinými druhy zvířat.

Quity je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po dovršení pohlavní dospělosti. Jedná se o křížence připomínajícího německého ovčáka, v dospělosti očekáváme střední až velký vzrůst.

Quitíka bohužel trápí laxita obou kyčelních kloubů. Ne že by ho prozatím něco bolelo či neměl radost ze života, nicméně je nutné počítat s jeho celoživotním nepřetěžováním (žádné kolo, žádný běh, žádné desítky nachozených kilometrů), dále s podáváním kvalitní kloubní výživy a s pravidelným cvičením na balančních pomůckách apod.

V případě zájmu o seznámení s lumpíčkem Quitym Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za veselé focení patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Quity
evidenční číslo
16 K
pohlaví
plemeno
německý ovčák x
značení
čip
výška
41 cm
váha
17.5 kg
věk
7 měsíců
kastrace
nekastrován
povaha
veselý a energický prdlouš

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
11. 2. 2024
místo nalezení
Budějovická Tábor