Čertidlo – bernský salašnický pes x retrívr

Předán do nového domova: únor 2018

Čert je na zkoušce v novém domově, ale zatím si není rodina 100% jistá, kluk jim dává zabrat, tak trénují a hledají cestu, jak na to.

Čert je moc hodný kluk, takový vítací kliďas a pohodář. Má krásně hustý a něžný kožíšek a k tomu srdce veselého a hravého psa. V kotci vždy čeká až přijde jeho čas. Nic neničí, neštěká, ale když ho vypustíme, je to střela :-). Užije si každý moment, krok a volnost. Když běhá po dvoře jiný psy ignoruje a tak tomu bývá i venku, problémy rozhodně nevyvolává.
Je vidět, že se u Čerta někdo snažil, ale výchovu nedotáhl úplně do konce, ale základy má dobré - jen potřebuje vždy vydat energii a pak dobře motivovat. Na vodítku není naučený chodit a žil tedy spíš na zahradě, kam by se také více hodil. Na vycházce je třeba mít sílu ho udržet a korigovat, ale jak se uklidní zvládne dávat paničky a moc rád se nechá drbat a mazlit. Ale pak zase honem honem vyrazit do světa a něco objevit. Však svět toho tolik nabízí.
Hodí se k lidem, kteří s ním budou cvičit a dokáží ho zaměstnat jak fyzicky, tak psychicky. Když bude mít dost pohybu, bude to spíš mazel, ale v útulku má hodně energie, nestíhá jí vydat a chce prostě běhat.
Docela obstojně se nám pokusil přelézt plot útulku, bude tedy potřebovat dobře zajištěnou zahradu a zábavu, aby nevymýšlel, kudy vyrazit na výlet.

Pokud Vás Čert zaujal, zavolejte nám: +420 773 791 322.