Mazlivý drsnosrstý jezevčík – pes

Předán do nového domova: prosinec 2019

Kája se vrátil zpět domů ♥.

Pes drsnosrstého jezevčíka nalezen 21. 12. 2019 ve Vožické ulici v Táboře. Je dospělý až spíše starší, velmi mazlivý, pusinkující a smutný z pobytu v útulku. Má nějaká ta kila navíc, ale jinak je zdravý, bez zranění.
Je označený neregistrovaným čipem (procházíme 17 registrů v ČR i EU - bohužel nic). V plemenné knize dle čipu vedený není, jedná se tedy velmi pravděpodobně o pejska bez PP. Jediné co, tak jsme ještě neviděli kompletně jeho slabiny, tak poslední naděje by bylo tetování tam, ale pravděpodobné to není, jelikož se standardně tetují do uší. Ale už jsme se setkali u jezevčíka i s tetováním v tříslech, tak to raději zkontrolujeme, jakmile se na to kluk bude cítit.

Zkusili jsme ještě místní veterinární kliniky, zda ho nemají v interních databázích. Nález registrován na Psím detektivovi i jsme oslovili plemennou knihu, klub chovatelů, ČMKU, ČMMJ a výrobce/distribuci čipu. Možná se něčeho dopátráme, možná ne.

Snad se povede majitele dohledat, aby neměl kluk ošklivé Vánoce v útulku a hlavně, snad ho někdo hledá, to je zásadní. Nicméně snažíme se maximálně jeho původní domov najít.

Pokud pejska znáte, prosíme, napište nám nebo zavolejte.