Bohém Bohoušek – hodný a rozvážný

Předán do nového domova: prosinec 2019

Bohoušek je moc hodný, klidný, rozvážný, jen zatím trochu opatrný pejsek. Hodně se toho v jeho životě změnilo a zatím se přizpůsobuje změně. Zemřel mu páníček a zůstal na světě zcela sám a příliš z něj nepoznal, musí nyní hodně objevit. Byl zvyklý žít u domečku se zahradou, pelíšek měl na verandě, ale byl hodně sám, bez mazlení. Hledáme pro něj tedy domov v bytě, kde si věříme rychle osvojí hygienická pravidla anebo u domečku se zahrádkou, ale spaním uvnitř s rodinou. Nechceme aby byl jen někde u boudy, protože je to moc hodný pejsek a je velmi rád za možnost kontaktu a spolupráci s člověkem. Jen je to pro něj trochu nové.

Na vycházce si naprosto klidně vyšlapuje a čmuchá psí zprávy, netahá a chodí jako největší slušňák. Nějaké zlobení a neplecha je prostě pod jeho úroveň :-). Je to hafan, kterého by si vybral Rocky Balboa. Dle slavného filmu, by se Bohoušek dal popsat přesně tak, že neblbne, nevyvádí, ale rozvážně čeká a šetří energií, kdyby jí bylo opravdu potřeba. Celkově nedělá nic ukvapeně, vše si v klidu promyslí. Když je uvnitř budovy, ani o něm nevíme. Leží si na pelíšku nebo pozoruje cvrkot. Když je venku nebo ve výběhu, poštěkává na kolem pobíhající pejsky, aby se u něj taky zastavili nebo jen tak pánu bohu do oken. Možná se stále snaží přivolat svého páníčka, který mu chybí. Nicméně "doma" je to klidný kluk, ale venku je zvyklý, uvolněný a projevuje se více jeho povaha, kterou zatím stále poznáváme.

V útulku nemá sebemenší problémy s jinými pejsky a rád se seznámí.

Co se týče manipulace, musí se na něj trochu pomalu. Prostě to jen nezná. Při prvním pohlazení od nového člověka tak trochu ztuhne a čeká, co přesně se bude dít. Když se pak situace rozmazlí, tak se spokojeně nechá drbat. Působí to, jakoby z počátku čekal, zda dotek bude příjemný, nebo naopak ne. Když jsme mu chtěli dát obleček kvůli dešti, ztuhl a i si zavrčel, aby dal najevo, že se mu ta situace nelíbí. Netlačili jsme na to a prostě ho jen po procházce pořádně vydrbali ručníkem. Šli jsme na to už pomaleji a když měl čas pochopit o co jde, začal si sušení užívat. Nastavoval boky, drbal se a nakonec došlo i na pusinky :-).

Co se týče plemene, tak nevíme, co je Bohoušek za mixík, ale vypadá jako kříženec některého z hrubosrstých basetů. Ale možná by takto vypadala i kombinace jezevčíka a jorkšírského teriéra. Ono kdo ví, ale je to prostě krásný fousatý longer v originálním a jedinečném provedení.

Na prstu přední tlapky, má nějaké starší zranění. Už nám Bohoušek začal více důvěřovat, tedy se na to při příští návštěvě veterináře koukneme a zjistíme o co přesně jde, zda s tím půjde něco dělat a bude to potřeba.

Zájemci o adopci volejte - 773 791 322.