Merlíci ♥ čtyři bázlivý klučíci

PEJSKY NENÍ MOŽNÉ V ÚTULKU NAVŠTÍVIT, VENČIT ANI ZAMLUVIT ADOPCI. SOTVA PSYCHICKY ZVLÁDAJÍ POZORNOST OŠETŘOVATELEK A NEJSOU PŘIPRAVENI NA NÁVŠTĚVY A JSOU ZATÍM STÁLE V KARANTÉNĚ. INFORMACE, KTERÉ MÁME K DISPOZICI JSOU ZDE POPSÁNY, VÍCE VÁM TELEFONICKY NESDĚLÍME.
PROSÍME JEŠTĚ NA PEJSKY NEVOLEJTE!

V útulku máme čtyři nové merle pokládky. Pravděpodobně žili někde na dvoře či ve sklepě bez výchovy a výcviku. Jsou to plaší, nevychovaní, nesocializovaní a nejistí pejsci. Zatím je poznáváme, ale myslíme si, že jsou všichni čtyři samci. Přesné určení věku bude možné až bude možné pejskům prohlédnout chrup, ale bude se nejspíše jednat o pejsky do dvou let věku. Zoubky mají špinavé, plné plaku a kamene, což bude nejspíše důsledek nevhodné stravy. Jsou výživově v pořádku, jen srst mají dredatou a extrémně plnou blech.

Ze strachu většinou neútočí, jen se krčí a čekají, co přijde. Při doteku všichni zamrznou jako sochy a je vidět, že je jim to velice nepříjemné. Jsou velice bázliví, absolutně nic neumí ani chodit na vodítku. Zatím se je snažíme navyknout na obojky a budovat s nimi vztah, aby nám začali trochu věřit. Postupně s nimi půjde pracovat, ale bude to běh na dlouhou trať a jednoznačně pro zkušené pejskaře.

VŠECHY PEJSKY ČEKÁ KARANTÉNA, VYŠETŘENÍ A NÁSLEDNĚ OČKOVÁNÍ. ZATÍM NEDOVEDEME ŘÍCT, ZDA JSOU PEJSKOVÉ ZDRAVÍ A JAK TO S NIMI PŮJDE RYCHLE. U dvou aktuálně léčíme zánět močových cest a jeden z pejsků je pravděpodobně hluchý. Nicméně jejich psychický stav je velmi vážný a není možné pejsky zcela vyšetřit a pozorovat jejich chování - v přítomnosti člověka jsou nonstop strnulí.

PODMÍNKOU ADOPCE BUDE KASTRACE!!! Buď bude stanovena ve smlouvě, nebo pejsky vykastrujeme ještě v útulku, než půjdou do adopce, tedy až to jejich psychický i zdravotní stav a míra spolupráce s člověkem dovolí. Jednoznačně to nejsou psi vhodní k další reprodukci.

Opět vidíme docela jasnou spojitost a nepolapitelnými přízraky u Tesca, Pixie, letní várkou štěňátek. Asi víme, odkud vše začalo, v dané rodině již k množení psů nedochází, ale zvládli jich namnožit opravdu hodně. Docházelo i k tomu, že se rodiče nakrývali s potomky a pak další generace a další. Rodina štěňátka prodávala do okolí a máme táborsko trochu zmořené merle, double merle a sable pejsky, takovými různorodými kříženci – nejspíše tam byla plemena australský ovčák, kolie, sheltie a kdo ví, co dál. U těchto pejsků se domníváme, že je původ také stejný. Proto upozorňujeme zájemce o adopce na riziko double merle kříženců a také inbrední linie! Prosíme, přečtěte si o této problematice co nejvíce, než budete uvažovat nad adopcí. Pejskové jsou krásní, ale potencionálně mohou mít velké množství nemocí a zdravotních problémů, které s nimi budete muset zvládnout - časově, psychicky i finančně. Druhým faktorem je povaha psů a jejich nevychovanost, rozhodně to nejsou psi pro začátečníky či do rodiny s dětmi. ZODPOVĚDNĚ ZVAŽTE ADOPCI TAKOVÉHO PSA!

Je možné, že se od léta někdo zbavuje pejsků, na kterých množil a vydělával, a proto se nám teď dostávají do útulku či se jen někomu vymkla situace z rukou. Nejedná se již o zcela původní zdroj štěňat, kde již bylo zajištěno ukončení množení. Bohužel kam se štěňata v průběhu let prodala, již nevíme a nedovedeme dopátrat, odkud pejskové pocházejí. A těch majitelů může být i více a je to i pravděpodobné vzhledem k jejich množství. Nicméně jsme rádi, že pejskové dostanou šanci na plnohodnotný život a jsou v útulku. Ať již byl jejich osud jakýkoliv, nyní mají naději a jsme za to rádi. Stejně jako za to, že je nemusíme nahánět po lesích jako jejich příbuzné.


informace o zvířeti

jméno
Merlíci - Matěj, Eda, Česťa a Ota
evidenční číslo
115 -118 F
pohlaví
značení
žádné

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
23. 11. 2019
místo nalezení
Tábor, útulek