Zdevastovaná kokří trojice

Dne 7. 2. 2024 jsme přijali z obce Vesce tři velmi zanedbané kokříky. Dvě psí slečny (játrová a černá s pálením) a jednoho chlapíka (játrový bělouš). Pejsci jsou bez jakéhokoliv značení.

Zlomené dušičky, slabé, nemocné, které asi netuší, že lidé mohou být i dobří. Budeme je to učit a léčit bolavá srdíčka. Těžké bude také uzdravit jejich těla. Nejsnazší bude zbavit je zplstnatělé srsti a dredů, které jim brání v pohybu i vyměšování, zánětů kůže a velkého množství vnějších i vnitřních parazitů. Všichni mají atrofované svaly, obrovské záněty v uších, očích a čokoládová fenečka je pravděpodobně díky dlouhodobému zánětu rohovky slepá. Až čas nám ukáže, zda alespoň částečný zrak dokážeme zachovat. K tomu má pravděpodobně nádor na slezině. Pálená fenečka sice přes své slzičky vidí, ale zase má k tomu všemu šelest na srdci. Obě holčičky mají za sebou velké množství porodů, zničené rozmnožovací orgány a čeká je brzy nezbytná kastrace.

Čeká nás hodně práce, snahy, úsilí a snad budeme za pár týdnů schopni vítězně začít s hledáním nových domovů pro tyhle tři poklady. Zatím jim prosím domov nenabízejte, nejsou připraveni na standardní chovatelskou péči. Budeme však moc rádi, když na ně bude myslet a přát jim hodně štěstí. Jakmile budou připraveni k adopci, dočtete se v tomto albu více o jejich povahách, zdravotním stavu a nárocích na nové domovy.

Balienek již hledá své nové doma, jeho album najdete na webu v sekci Psi k adopci: www.utulektabor.cz/13-k/


informace o zvířeti

jméno
Neznámé
evidenční číslo
11 K, 12 K, 13 K
pohlaví
značení
žádné

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
7. 2. 2024
místo nalezení
Vesce