Mazlivá Sofinka – hladkosrstý foxteriér

Předán do nového domova: listopad 2019

Aktuálně: Sofinka má zkažené zoubky, ale bohužel se musela extrakce odložit, jelikož má i špatné hodnoty ledvin - vypadá to chronické selhání ledvin. To může být způsobené podvýživou, kterou trpěla neznámo jak dlouho. Nyní dostává antibiotika a renální dietu a uvidíme, jaké budou hodnoty za měsíc, zda by bylo možné operaci provést. Očíčko má deformované, ale bez zánětu a pokud se do něj zánět nevrátí, operovat ho není nutné.
Aktuálně tedy musíme čekat nebo najít rodinu, která si Sofinku adoptuje i s obtížemi, které má a bude pokračovat v léčbě a následně jí vezme na operaci - vytržení zubů. Na Veterinární klinice Karakal, by bylo možné po předchozí domluvě, udělat operaci i po adopci na náklady útulku.

Je to ani ne osmiletá milá fenečka, zcela nekonfliktní, něžná a mazlivá. Je to takový malý obláček lásky. Na foxíka má neuvěřitelně klidnou, vyrovnanou a něžnou povahu. Hrozně ráda se mazlí, chová, ňuňá a je s lidmi. Venku chodí krásně na vodítku, očichává si psí smsky a sleduje, co se kde děje.

Prostředí hledá Sofinka VELMI klidné. Bojí se hluku, prudkých pohybů a chaosu. Tedy jí doporučujeme do rodiny bez malých dětí či příliš bláznivých pejsků. Sofinak má jiné pejsky ráda, vychází s nimi dobře, ale asi by nebyla vděčná za štěně, které by jí věčně skákalo po hlavě. Naopak pejsek podobně aktivní by jí byl skvělým kamarádem. Jaký má vztah k jiným zvířatům nevíme, ale vzhledem k její povaze si nemyslíme, že by byla urputný lovec, který by se nedal odvolat. Venku neřeší holoubky, koroptve ani srny v dáli a při kontaktu s kočkami si jich nijak zásadně nevšímá.

Hodila by se i ke starším lidem a bude moc ráda, když budou páníčci hodně doma. Vhodná do bytu či domu, ale ne jako pes čistě na zahradu. Zatím však plně nemá hygienické návyky, to se musí doladit (asi žila jen venku a nezná to). Ke štěstí potřebuje lidi, kteří hledají velmi kontaktního pejska. Na procházkách je vitální, nevyžaduje žádné tůry, ale jak se zlepšuje její kondice, je vidět, že chůze jí žádný problém nedělá a bez problémů zvládne ještě i nedělní delší špacíry.

Je ošetřena proti vnitřním i vnějším parazitům, očkovaná, označená mikročipem. Nejedná se o uchovněnou fenu, není tedy vhodná k další reprodukci.

V případě zájmu o adopci se můžete o Sofinku ucházet na emailu: utulek@tstabor.cz nebo rovnou na telefonním čísle +420 773 791 322.

PŮVOD:

Sofinka byla nalezená v hrozném stavu, silně podvyživená, špinavá, zanedbaná, zablešená, se zánětem v oku a uších. Měla ulomený a zkažený špičák, od kterého měla zkažené další zuby. Byla velmi vyděšená, stála o kontakt, ale velmi se bála, hlavně rukou. Působila, že se toulala delší čas venku a dlouhodobě žila v hodně hnusném prostředí bez péče.

V uších má Sofinka nečitelné tetování, které jsme systémem pokus a omyl dali dohromady a odvodili, odkud pochází. Chovatelská stanice o fenečku zájem nemá a nemá v evidenci ani jméno majitele, kterému Sofinku prodala. Narodila se v lednu 2012, je jí tedy téměř osm let. Původní majitele jsme tedy nedopátrali a možná je to i dobře. Stav, ve kterém byla, napovídá tomu, že nijak růžový život neměla a o královské péči se mluvit nedá již vůbec.
UPOZORŇUJEME však zájemce o adopci, že původní majitel se může objevit a do čtyř měsíců od nálezu má na navrácení Sofinky zákonný nárok. Takové případy se stávají velmi vzácně, ale ta možnost existuje. Kdyby pak byl vysvětlitelný její zdravotní i psychický stav (což by asi nebylo úplně snadné), vracela by se původnímu majiteli. Ten by však muset uhradit náklady útulku i novému majiteli. Proto doporučujeme si po adopci, v rámci této lhůty, uschovávat veškeré faktury i účtenky spojené s péčí o Sofinku.