Bellinka – oříšková kráska s láskou v srdci

Předán do nového domova: listopad 2018

BELLA našla nový domov.

Bellinka je veselá, hravá, přátelská a neuvěřitelně optimistická fenečka. Dali jsme Bellinku zdravotně do pořádku a se postaráme o to, aby byla Bella už navždy šťastná a v opravdové rodině. Již je zotavená po operaci (kastrace, čistění zubů a odstranění boulí a bradavic). Vše proběhlo bez komplikací a holčička je na svůj věk v dobré kondici. Bella má jen slabé zadní nohy a občas má problémy s koordinací pohybu - pan veterinář nepřišel na jinou příčinu než slabost nohou vlivem špatné výživy a podmínek, ve kterých Bella celý život žila a tedy by nožičky mohly časem zesílit. Má ráda pohyb, ale nevyžaduje dlouhé procházky, spíš potřebuje unavit psychicky a mít dostatek pozornosti. Občas je třeba jí hlídat, jelikož jako bull prostě nevnímá tolik bolest a chce dělat blbosti, běhat a dovádět.

Je vhodná do baráčku se zahrádkou, případně do bytu, ale výtah je nutný (příliš schodů chodit nemůže), nehodí se jako pes na zahradu, potřebuje být v kontaktu s lidmi a dostatek tepla. Může žít s jinými pejsky a možná i s většími (10+) a hodnými dětmi, ale neustálý dozor a opatrnost je rozhodně na místě. Bella potřebuje pozornost, lásku, péči, psí hračky a hlavolamy, aby se nenudila a proto, že si maximálně super domov zaslouží. V kotci je hodná, nic neničí, moc neštěká (spíš někdy tak podivně držkuje :-D - kdo to neslyšel, asi nepochopí) a je samozřejmě i čistotná.

Pro Bellinku hledáme SUPER zodpovědného, zkušeného a dokonalého majitele. Proč musí být nový domov, který jí vybereme ten poslední, dokonalý a trvalý? To Vám snadno objasní její příběh. Dlouho jsme vše zjišťovali, hledali informace, důkazy a možnost potrestání lidí, kteří Bellince zařídili tak složitý a krutý život, nakonec jsme zjistili, že Bella si prošla:

1 - Životem u nějakého množitele - dle jejího stavu je jasné, že měla za život velké množství štěňat a nedostatek pohybu a péče.
2 - Útulkem v Mostě - dne 17. 1. 2017 byla uvázaná u kostela s obrovským nádorem na levé přední noze, který v útulku odstranili. Adoptovaná byla 21. 3. 2017, ještě v srpnu byla v pořádku v novém domově a rodina hlásila, že je vše v pořádku (žila s jinými psy i dětmi). Pak ale vlivem stěhování/nemoci došlo k situaci, že rodina začala hledat Belle nový domov a tím se spustila lavina dočasných/nových domovů. Adoptivní majitelé se tehdy neobrátili na útulek a rozhodli se domov najít sami.
3 - Krátce byla u paní v Karlových Varech (děkujeme Petru Prokešovi za informace - byl tehdy při odchytu Belly) a pak v Roudnici nad Labem a Mostě. Poslední majitel v Táboře, měl Bellu doma dva dny a poté se jí zbavil s falešnou záminkou. Nevíme, zda je v příběhu ještě nějaká mezera anebo je to takto vše. Snad se opravdu finálně povede dát jí život stabilní, plný lásky a porozumění. Zájemci o adopci Bellinky volejte 773 791 322.