Goro – veselý labrador x setr


pohlaví

6 rok

61 cm

32 kg

čip

kastrován

Goro je pejsek, na kterém byste na první pohled nepoznali jeho minulost. Tedy na jeho chování ne, na těle jsou jizvy zřetelné. Je veselý, šťastný, snaživý, trochu nevycválaný a trdlo, ale prostě fajn hafík. Takový neopracovaný diamant :-). S dobrým a pozitivním přístupem mu bude lépe, bude nadšený ze života, ale ozvy minulosti se mohou při vypjaté situace objevit, proto se nesmí na Gora hrubě a nespravedlivě.

Goro byl nepolíbený výchovou, ale už mu jde pěkně povel sedni, ke mně a na místo, dokonce umí dávat pacičky. Není to stoprocentní, ale piluje se a pokud se na něj jde bez nátlaku, učí se moc rád. Zvládá již nasazení náhubku, ale při manipulaci je někdy maličko strnulý - obzvláště pokud se člověk bojí a váhá. Poté je hrozně rád, když se vyjde na procházku, protože to ho baví - ideálně na stopovačce. Celý život byl zvyklý rvát za řetěz a snažil dostat se ze svého vězení, tedy se zatím těžce odnaučuje na vodítku tahat. Prostě to znal jinak a zatím na vodítku tahá, ale lepší se to. Když se jde z procházky je to samozřejmě mnohem, mnohem lepší než na startu. Tahání je pak méně a dá se pilovat chůze při prověšeném vodítku.

KOHO GORO HLEDÁ?
Vyrovnané a sebejisté lidi s vlídným srdcem. Základem je domov bez dětí, ke kterým ho pro jeho minulost doporučit nemůžeme. Jeho páníček musí být fyzicky zdatný a také psychicky a i zkušenostně. Tolerance, trpělivost, čas a pochopení budou nutné k soužití. K tomu je třeba jasně stanovit pravidla a režim fungování. Majitel by měl mít již zkušenosti se psy a chuť pracovat s pejskem, který si prošel něčím ošklivým.

Goro se určitě hodí na zahradu k domu - celý život žil venku. Ze zahrady nemá tendence utíkat ani přelézat plot. S lidmi nemá problém, ale když ho hladí po hlavě někdo nový, někdy povrkává, čehož se může člověk leknout. Je u něj třeba hlavně vždy zachovat klid a nevytvořit paniku. Pokud je na pozemku na volno, je hodný a návštěvy bude pobízet k tomu, aby mu daly něco dobrého :-).

Co se týče jiných zvířat, tak určitě bez nich - Goro vypadá spíš jako labrador, ale povahu má po setrovi a je to lovec. I venku by utekl za zvěří. Stejně tak se hodí do domácnosti bez jiného psa. Venku Goro dokáže vyjít i se psy, ale doma dlouhodobě ne - leda by byl pes opravdu hodně podřízený a nedovoloval si na Gora. Fenečky má naopak rád, takže podobně velká fena by mu byla dobrou kamarádkou a berličkou. Pozor se také musí dát na to, že si Goro hlídá své jídlo - musí se krmit v klidu a odděleně. Dlouhá léta hladověl a zatím nepochopil, že mu už jídlo nebude odpíráno a nemusí se toho bát.

V případě zájmu o adopci nebo pravidelné venčení volejte - 773 791 322.

HISTORIE A PŮVOD:
Goro žil společně se svou matkou Barunkou uvázaný na řetězu u maringotky v lese, bez přístřešku či dostatku vody a jídla. Žil s lidmi bez zázemí, kteří byli silní alkoholici. O pejsky se nestarali dobře a ubližovali jim, proto je odebrala KVS a umístila do spolku Pro psí duši z.s., kde byl Goro od 3. 6. 2019 a nyní byl 29. 9. 2019 umístěn do našeho útulku. Barunka byla v jejich péči, ale bohužel již kvůli nádoru na plicích zemřela. Goro na ní byl velmi fixovaný a těžce nese, že je bez ní.

Při přijetí do spolku byl Goro velmi podvyživený, chudokrevný a měl špatné ledviny a vážil sotva 24 kilogramů. Hodně vrčel, bál se a plazil se a počůrával si při snaze o kontakt. Je to pejsek, který se bál a stále bojí křiku a prudkých pohybů, protože mu bylo velmi ubližováno. Mimo jiné má Goro po těle i zjizvená místa, která již nezarostou srstí - byl opařen vroucí vodou.

V péči spolku se začal dávat dohromady, nabíral hmotnost, učil se manipulaci a povelům. Dnes zvládne chodit na procházky, nandavání náhubku i vyčesání. Bohužel však s nabytím jistoty, začal Goro vyvolávat problémy s jiným psem (německým ovčákem, se kterým se přeli o vůdčí pozici). Vše se stupňovalo až došlo k tomu, že Goro v afektu rvačky s konkurentem pokousal i člověka. Ukousl neúmyslně článek prstu člověku, který se snažil rvačku zastavit. Spolek bohužel nemohl Gora bezpečně a dlouhodobě oddělit od druhého psa a tady byl po domluvě s KVS převezen do naší péče.

Gora budeme postupně lépe poznávat a snažit se s ním pracovat a když bude štěstí při nás, snad pro něj dovedeme najít i vhodnou rodinu.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o pejskovi

jméno
Goro
evidenční číslo
103 F
pohlaví
plemeno
labradorský retrívr x setr
značení
čip
výška
61 cm
váha
32 kg
věk
6 rok
kastrace
kastrován
povaha
nejistý, zrazený - pomalu se učí nebát
zdravotní stav
Po těle má trvalé zjizvení od opaření vroucí vodou.

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
3. 6. 2019 (k nám umístěn 29. 9. 2019)
místo nalezení
Odebraný KVS - u Bechyně