Tony – hodný pejsek – Jack Russell teriér


pohlaví

7 let

25 cm

6 kg

žádné

nekastrován

Něžný, mazlivý, ale velmi nejistý Tony toho má za sebou asi opravdu hodně a příliš pěkného ho v životě nepotkalo. Je to hodný pejsek, ale má strach a je nejistý.

Měli jsme šanci Toníčka lépe poznat a je to hodně zmatený pejsek, který se bojí manipulace od cizích lidí. V základě nemá s lidmi problém, nechat se podrbat, ale nějaké zvedání, stříhání, česání, to není nic pro něj. Pejska jsme již odčervili, naočkovali, ošetřili a ostříhali drápy. Bohužel nám nepěkně pokousal pana doktora, ale byla to náročná manipulace a klučík se prostě jen bál. Bohužel asi nikdy stříhání nezažil, budeme to zkoušet, ale je možné, že bude třeba další úpravu udělat v narkóze. Celkově to vypadá, že bude mít Tony ještě problém s imunitním systémem, ale budou třeba další vyšetření. Je možné Tonyho adoptovat, ale neočekáváme, že by se našel zájemce, než se lépe diagnostikují jeho problémy. Případně by nový majitel musel nějaký čas navštěvovat kliniku, než se tomu přijde na kloub. A je potřeba počítat s tím, že výsledkem může nějaké léčba, ale nebudeme předbíhat. Je možné, že jde jen o nedostatek nějaký minerálů v těle, vzhledem k jeho zanedbanému stavu. Brzy snad budeme vědět více.
Tony bez problémů zvládá venčení a chůzi na vodítku, má základy povelů a reaguje hezky na zavolání.

KE KOMU SE HODÍ

Tony potřebuje určitě teplo domova, tedy byt anebo bydlet v domečku. Hodí se do rodiny, kde není moc chaos, lidí a určitě bez dětí. Ideálně k člověku, který má zkušenost s pejsky a zvládne s Tonym pracovat pomalu, opatrně a čistě pozitivně. Vypadá to, že s jinými pejsky bude vycházet dobře, tedy by mohl i k hodné a klidné fenečce.

HISTORIE
Co jen mohl provést, že ho někdo tak moc zanedbával a pak nemocného odhodil u útulku? Asi nic, jen měl smůlu, že se jeho majiteli stali nezodpovědní lidé bez kouska citu v těle. Byl šílené hladový, vyhublý, měl přerostlé drápy jako orel, stará zranění na uchu a někdo ho nacpal do malé přepravky a nechal u vrat útulku. Bohužel o něm nevíme nic bližšího. Je to ale moc hodný, ale vyděšený pejsek, ale s trochou péče a lásky jistě nezanevře na lidský druh a bude brzy hledat novou milující rodinu.

Pokud pejska poznáváte a máte o něm nebo jeho původním majiteli nějaké informace, prosím neprodleně volejte do útulku 773 791 322.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o pejskovi

jméno psa
Tony
evidenční číslo
123 E
pohlaví
plemeno pejska
Jack Russell teriér x
značení psa
žádné
výška
25 cm
váha
6 kg
věk
7 let
kastrace
nekastrován
povaha
hodný, mazlivý, nejistý, něžný

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
23. 11. 2018
místo nalezení
Tábor, ponechám v těsné přepravce u útulku